artykuł
lipiec 31, 2020

Meble z metalu

Metal doskonale odnalazł się w projektowaniu wnętrz. Idealnie nadaje się do projektowania elementów konstrukcyjnych budynków, jak również elementów wystroju wnętrz takich jak lampy, stoły, krzesła sofy itp.

Pierwsze projekty mebli z metalu

Rewolucja przemysłowa rozpoczęła się w Wielkiej Brytanii w 1760 roku i ostatecznie rozprzestrzeniła się na inne części świata. W tym czasie, wynalezienie nowych maszyn doprowadziło do powstania fabryk i masowej produkcji. Pracownicy przestawili się z używania narzędzi ręcznych na obsługę maszyn i zaczęli potrzebować takich elementów jak stoły kreślarskie, taborety i wózki do transportu materiałów.

W czasie rewolucji przemysłowej produkcja stali i żelaza była w szczytowym okresie. Oznaczało to, że prawie wszystkie meble były wykonane z wysoce przemysłowych materiałów, takich jak wyżej wymienione metale.

D. Napier & Son Ltd, 'Aero Engine in the Making', England, circa 1918
Photo by Museums Victoria / Unsplash

Meble ze stali - wytrzymałe i praktyczne

Meble przemysłowe były proste, praktyczne, łatwe do masowej produkcji i wykonane tak, aby wytrzymać trudne warunki. Były one tylko częścią wyposażenia miejsc pracy i nie były uważane za stylowe.

Minimalizm - powrót metalowych mebli

W latach 2000. nastąpiło odrodzenie mebli w stylu przemysłowym, w miarę wzrostu popularności minimalizmu jako stylu wykończenia wnętrz. Wraz z rosnącą świadomością ekologiczną, coraz większą popularnością zaczęło cieszyć się łączenie drewna z odzysku z elementami stalowymi.

Meble z metalu na zamówienie

Metal jest doskonałym tworzywem o niezwykłej wytrzymałości jednak jego obróbka bez odpowiednich narzędzi i doświadczenia jest dość trudna.

W Ske Design wiemy jak pracować z metalem, a dzięki odpowiedniemu parkowi maszyn bez problemu wykonamy niemal każdy projekt mebli wymagający cięcia, spawania czy malowania metalu.

I’m constantly proving that I’m a good Photographer in an environment where people think a guy with bigger lens is a better Photographer and I was given a challenge when I took this Photograph to prove just some points of my skill :)
Photo by Karan Bhatia / Unsplash

Proces powstawania mebli w Ske Design rozpoczyna się od omówienia oczekiwań klienta i zapoznania się ze zdjęciami z inspiracjami. Następnie dobieramy materiał i przygotowujemy szkic. Na tym etapie potwierdzamy również wymiary mebli. Po akceptacji projektu mebli rozpoczynamy proces produkcyjny.

Proces produkcji mebli z metalu

Odpowiednie elementy metalu są cięte na wymiar następnie łączone, malowane i składane wg. projektu. Jeżeli projekt to przewiduje, elementy metalowe uzupełniane są drewnem, tkaninami lub innymi materiałami uwzględnionymi w projekcie.

Indywidualny projekt i profesjonalne wykonanie stołów, krzeseł, lamp, kanap i innych mebli z metalu gwarantuje trwałość i unikalny charakter Twojego wnętrza.

Photo by Khalid Saifullah / Unsplash

Wbrew pozorom zaprojektowanie i wykonanie mebli z metalu nie jest wcale droższe od zakupu „gotowych mebli” w sklepach, a indywidualny proces produkcji daje gwarancję niepowtarzalności mebla za rozsądną cenę.

Jeżeli zatem zastanawiasz się nad zamówieniem mebli z metalu, koniecznie skontaktuj się Ske Design!

Z przyjemnością porozmawiamy o Twoich oczekiwaniach i przygotujemy projekt Twoich mebli. Konsultacja jest bezpłatna, więc nic nie ryzykujesz!


Wszystkie posty z kategorii "Meble"

Zamów bezpłatną konsultację:

Aby wysłać wiadomość proszę zaznaczyć pole "Nie jestem robotem"

Administratorem Państwa danych osobowych ujawnionych w powyższym formularzu kontaktowym jest SK-Engineering Sławomir Kucharski z siedzibą przy al. Powstańców Wlkp 76B/4 70-110 Szczecin. Dane osobowe ujawnione w niniejszym formularzu będą przetwarzane w celu obsługi przesłanego zapytania na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora tj. art. 6 ust. 1 lit. f RODO*, polegającego na dbaniu o jakość swoich usług i komunikację. Przysługuje Państwu żądanie dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania. Ponadto przysługuje Państwu wniesienie sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych osobowych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego- Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych znaleźć możecie w zakładce dotyczącej RODO.


SKE Design
Autor
SKE Design

Projektujemy i wykonujemy ścianki metalowo-szklane, drzwi przesuwne, schody stalowe, zadaszenia, meble industrialne, ogrodzenia i balustrady. Indywidualny projekt i wysoka jakość!