• Facebook
  • SKE Design
  • biuro@ske-design.pl
  • tel.600-182-677
artykuł
lipiec 31, 2020

Meble z metalu

Metal doskonale odnalazł się w projektowaniu wnętrz. Idealnie nadaje się do projektowania elementów konstrukcyjnych budynków, jak również elementów wystroju wnętrz takich jak lampy, stoły, krzesła sofy itp.

Pierwsze projekty mebli z metalu

Rewolucja przemysłowa rozpoczęła się w Wielkiej Brytanii w 1760 roku i ostatecznie rozprzestrzeniła się na inne części świata. W tym czasie, wynalezienie nowych maszyn doprowadziło do powstania fabryk i masowej produkcji. Pracownicy przestawili się z używania narzędzi ręcznych na obsługę maszyn i zaczęli potrzebować takich elementów jak stoły kreślarskie, taborety i wózki do transportu materiałów.

W czasie rewolucji przemysłowej produkcja stali i żelaza była w szczytowym okresie. Oznaczało to, że prawie wszystkie meble były wykonane z wysoce przemysłowych materiałów, takich jak wyżej wymienione metale.

D. Napier & Son Ltd, 'Aero Engine in the Making', England, circa 1918
Photo by Museums Victoria / Unsplash

Meble ze stali - wytrzymałe i praktyczne

Meble przemysłowe były proste, praktyczne, łatwe do masowej produkcji i wykonane tak, aby wytrzymać trudne warunki. Były one tylko częścią wyposażenia miejsc pracy i nie były uważane za stylowe.

Minimalizm - powrót metalowych mebli

W latach 2000. nastąpiło odrodzenie mebli w stylu przemysłowym, w miarę wzrostu popularności minimalizmu jako stylu wykończenia wnętrz. Wraz z rosnącą świadomością ekologiczną, coraz większą popularnością zaczęło cieszyć się łączenie drewna z odzysku z elementami stalowymi.

Meble z metalu na zamówienie

Metal jest doskonałym tworzywem o niezwykłej wytrzymałości jednak jego obróbka bez odpowiednich narzędzi i doświadczenia jest dość trudna.

W Ske Design wiemy jak pracować z metalem, a dzięki odpowiedniemu parkowi maszyn bez problemu wykonamy niemal każdy projekt mebli wymagający cięcia, spawania czy malowania metalu.

I’m constantly proving that I’m a good Photographer in an environment where people think a guy with bigger lens is a better Photographer and I was given a challenge when I took this Photograph to prove just some points of my skill :)
Photo by Karan Bhatia / Unsplash

Proces powstawania mebli w Ske Design rozpoczyna się od omówienia oczekiwań klienta i zapoznania się ze zdjęciami z inspiracjami. Następnie dobieramy materiał i przygotowujemy szkic. Na tym etapie potwierdzamy również wymiary mebli. Po akceptacji projektu mebli rozpoczynamy proces produkcyjny.

Proces produkcji mebli z metalu

Odpowiednie elementy metalu są cięte na wymiar następnie łączone, malowane i składane wg. projektu. Jeżeli projekt to przewiduje, elementy metalowe uzupełniane są drewnem, tkaninami lub innymi materiałami uwzględnionymi w projekcie.

Indywidualny projekt i profesjonalne wykonanie stołów, krzeseł, lamp, kanap i innych mebli z metalu gwarantuje trwałość i unikalny charakter Twojego wnętrza.

Photo by Khalid Saifullah / Unsplash

Wbrew pozorom zaprojektowanie i wykonanie mebli z metalu nie jest wcale droższe od zakupu „gotowych mebli” w sklepach, a indywidualny proces produkcji daje gwarancję niepowtarzalności mebla za rozsądną cenę.

Jeżeli zatem zastanawiasz się nad zamówieniem mebli z metalu, koniecznie skontaktuj się Ske Design!

Z przyjemnością porozmawiamy o Twoich oczekiwaniach i przygotujemy projekt Twoich mebli. Konsultacja jest bezpłatna, więc nic nie ryzykujesz!


Wszystkie posty z kategorii "Meble"

Zamów bezpłatną konsultację:

Aby wysłać wiadomość proszę zaznaczyć pole "Nie jestem robotem"


SKE Design
Autor
SKE Design

Projektujemy i wykonujemy ścianki metalowo-szklane, drzwi przesuwne, schody stalowe, zadaszenia, meble industrialne, ogrodzenia i balustrady. Indywidualny projekt i wysoka jakość!