artykuł
grudzień 27, 2021

Konserwacja poręczy zewnętrznych.

W jaki sposób należy dbać o stalowe poręcze zewnętrzne.

Rozpoczynając wiosenne porządki, prawdopodobnie przyglądasz się wyglądowi zewnętrznemu swojego domu.

Odrobina farby? Wyczyścić rynny?

A co z poręczami wokół Twojego domu?

Rutynowa konserwacja poręczy jest ważnym elementem utrzymania zewnętrznego wyglądu Twojego domu, zarówno ze względu na atrakcyjność, jak i bezpieczeństwo. Dzięki kilku prostym strategiom konserwacji Twoje stalowe poręcze będą wyglądać świetnie i funkcjonować prawidłowo przez dziesiątki lat.

Gotowi na szkolenie z konserwacji poręczy?

Sprawdzanie poręczy stalowych.

Jeśli zastosowaliście w swoim domu poręcze wykonane ze stali, wiecie, że te elementy zewnętrzne są niezwykle trwałe. Ważne jest jednak, aby raz lub dwa razy w roku dokładnie sprawdzić swoją poręcz. W końcu poręcze zewnętrzne są narażone na działanie ekstremalnych warunków pogodowych, a także na zanieczyszczenia pochodzące od owadów, ptaków i kurzu.

Wizualna kontrola poręczy powinna się odbywać mniej więcej dwa razy do roku. Podczas kontroli należy zwracać uwagę na oznaki zużycia lub korozji, a także na zanieczyszczenia, które trzeba usunąć. Należy również przyjrzeć się łącznikom i mocowaniom poręczy, które mogą być podatne na rdzę. Rdza występująca na elementach poręczy może prowadzić do poważnych uszkodzeń konstrukcji.

Czyszczenie poręczy stalowych.

Choć poręcze stalowe są niezwykle trwałe, zanieczyszczenia wynikające z czynników atmosferycznych mogą w końcu zniszczyć ich wygląd. Ogólną zasadą jest czyszczenie poręczy wężem ogrodowym raz na miesiąc lub częściej, aby pozbyć się zalegającego kurzu, błota i brudu. Jednak podczas przeglądu półrocznego należy dokładniej przyjrzeć się poręczy. Jeśli znajdziesz trudne plamy, których nie da się usunąć samą wodą, konieczne będzie dokładniejsze czyszczenie. Takie czyszczenie jest zazwyczaj konieczne pod koniec bardziej ekstremalnych sezonów, takich jak śnieżna zima lub burzliwe lato. Gąbka, łagodne mydło i trochę wody to zazwyczaj wszystko, czego potrzebujesz, aby dokładnie wyczyścić poręcz.

Pamiętaj, aby uniknąć szorowania poręczy za pomocą takich narzędzi jak szczotka stalowa, które mogą zarysować twoją stalową poręcz i zniszczyć ochronną powłokę proszkową.

Wszystkie poręcze zamówione w Ske Design są objęte gwarancją. Oznacza to, że producent poręczy wymieni uszkodzone lub wadliwe części przez okres objęty gwarancją. Jednak trzeba pamiętać, że zaniedbanie konserwacji lub czyszczenia poręczy może prowadzić do utraty gwarancji. Regularne przeglądy, konserwacja i czyszczenie poręczy sprawią, że pozostanie ona sprawna i funkcjonalna przez wiele lat.

Zalety poręczy stalowych

Stalowe poręcze są jednymi z najtrwalszych produktów zewnętrznych, jakie można kupić. Nie pękają, nie łuszczą się, nie powstają na nich pęcherze, ani nie są narażone na nietypowe działanie czynników atmosferycznych - jednak niewielka coroczna konserwacja jest niezbędna, aby zachować atrakcyjny wygląd i zapewnić bezpieczeństwo.

Teraz gdy już zapoznali się Państwo z zasadami konserwacji poręczy i szukają Państwo eksperta, który przeprowadzi przez proces zakupu lub odpowie na pytania dotyczące konserwacji stalowych poręczy zewnętrznych, najlepszym rozwiązaniem będzie kontakt z Ske Design.

Producent poręczy stalowych

W Ske Design od lat projektujemy i montujemy wysokiej jakości poręcze stalowe, które są trwałe, bezobsługowe, niedrogie i atrakcyjne. Jeśli masz pytania dotyczące poręczy malowanych proszkowo lub jeśli szukasz systemu poręczy, który odpowiada Twoim potrzebom, zadzwoń do nas lub napisz wiadomość już dziś.

Poza poręczami i balustradami projektujemy i wykonujemy również schody, ścianki działowe z metalu i szkła, ogrodzenia, meble, zadaszenia i inne konstrukcje spawane.

Czekamy na Twoją wiadomość!


Wszystkie posty z kategorii "Balustrady"

Zamów bezpłatną konsultację:

Aby wysłać wiadomość proszę zaznaczyć pole "Nie jestem robotem"

Administratorem Państwa danych osobowych ujawnionych w powyższym formularzu kontaktowym jest SK-Engineering Sławomir Kucharski z siedzibą przy al. Powstańców Wlkp 76B/4 70-110 Szczecin. Dane osobowe ujawnione w niniejszym formularzu będą przetwarzane w celu obsługi przesłanego zapytania na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora tj. art. 6 ust. 1 lit. f RODO*, polegającego na dbaniu o jakość swoich usług i komunikację. Przysługuje Państwu żądanie dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania. Ponadto przysługuje Państwu wniesienie sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych osobowych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego- Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych znaleźć możecie w zakładce dotyczącej RODO.


SKE Design
Autor
SKE Design

Projektujemy i wykonujemy ścianki metalowo-szklane, drzwi przesuwne, schody stalowe, zadaszenia, meble industrialne, ogrodzenia i balustrady. Indywidualny projekt i wysoka jakość!