artykuł
luty 13, 2023

Jak zamówić schody stalowe na wymiar?

Proces zamówienia i produkcji schodów stalowych na wymiar - krok po kroku.

Jeśli budujesz, remontujesz dom lub mieszkanie i chcesz zamówić schody na wymiar, to koniecznie przeczytaj ten artykuł. Dowiesz się, na co zwrócić uwagę, aby zamówić idealne schody stalowe na wymiar. Schody te są nie tylko bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia, ale także dostępne w wielu stylach i konfiguracjach, co pozwala dopasować je do każdego wnętrza.

SKE Design - Producent schodów na wymiar

Jesteśmy producentem schodów stalowych na wymiar z wieloletnim doświadczeniem w projektowaniu i produkcji różnego typu schodów stalowych. Łączymy materiały i techniki montażu, aby dostarczyć produkty najwyższej jakości. Dzięki temu cieszymy się zaufaniem i uznaniem naszych klientów. Produkujemy schody na wymiar do domów i mieszkań, a także do obiektów komercyjnych i biur.

Schody wykonujemy z najlepszej jakości, certyfikowanej stali, co gwarantuje ich trwałość i odporność na uszkodzenia.

Dzięki naszemu sprawdzonemu procesowi projektowania i produkcji możemy wykonać schody na wymiar, które idealnie pasują do każdego wnętrza.

Balustrady stalowe do schodów na wymiar

I. Jak zamówić schody stalowe na wymiar?

Aby zamówić schody stalowe na wymiar, musisz określić kilka ważnych parametrów:

A. Określenie wymiarów

  • Wysokość i szerokość stopni - najważniejsze wymiary, jakie musisz podać, to wysokość i szerokość klatki schodowej. Na tej podstawie zaprojektujemy i wykonamy schody idealnie dopasowane do Twojej przestrzeni, preferencji, a także do rozmiaru i kształtu schodów i rodzaju nieruchomości.
  • Wysokość balustrady - minimalna wysokość balustrady w domu lub mieszkaniu to 90 cm. Jednak w zależności od usytuowania schodów i kształtu klatki schodowej może wystąpić konieczność wykonania wyższej balustrady aby zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

B. Wybór materiału

  • Rodzaje stali - nasze schody są wykonywane z różnych rodzajów stali, takich jak stal nierdzewna, stal ocynkowana lub stal malowana proszkowo. Każdy z nich ma swoje własne właściwości i zalety, więc warto dokładnie zapoznać się z ich opisem i wybrać najlepszy dla swoich potrzeb.
  • Stopnie - Stal jest uniwersalnym materiałem, dlatego można ją łączyć z innymi materiałami takimi jak drewno i szkło. Drewniane lub szklane stopnie pozwalają dostosować wygląd schodów do praktycznie każdego wnętrza i indywidualnego gustu.
  • Balustrady - Balustrady, podobnie jak stopnie mogą być wykonane z różnych materiałów. Jeżeli Twoje wnętrze jest zaprojektowane w minimalistycznym lub loftowym stylu to doskonale sprawdzą się proste balustrady ze stali.Możesz także zamówić balustrady z blachy wycinanej laserowo - tego rodzaju balustrada, ze względu na praktycznie nieograniczoną ilość wzorów będzie pasować do niemal każdych schodów. Jeżeli Twoje wnętrze jest w stylu klasycznym, możesz wybrać balustrady kute. Możesz również zamówić balustrady z bezpiecznego szkła klejonego, które doskonale pasują do nowoczesnych schodów montowanych zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Możesz również zamówić balustrady drewniane, ale to rozwiązanie może być większym wyzwaniem. Balustrady drewniane nie do końca pasują do stalowych schodów.

C. Wybór stylistyki

  • Typ schodów - W zależności od rodzaju typu budynku, ilości użytkowników, rozmiaru klatki schodowej oferujemy różne konfiguracje schodów, takie jak schody proste, schody kręcone, zabiegowe i wiele innych. Pomożemy wybrać rodzaj schodów, które będą najlepiej pasować do twojego wnętrza i stylu.
  • Design - nasze schody są dostępne w wielu różnych wzorach i kolorach, dzięki czemu możesz dokładnie dopasować je do swojego wnętrza.

D. Jak zmówić schody?

Podczas rozmowy poznamy Twoje potrzeby i oczekiwania, ustalimy budżet oraz czas realizacji. Następnie przygotujemy projekt schodów, opierając się na Twoich potrzebach i uzyskanych podczas rozmowy informacjach. Po akceptacji projektu przystąpimy do wykonania elementów schodów.

Produkcja i montaż schodów stalowych na wymiar

II. Montaż

Po wykonaniu schodów dostarczymy je na miejsce i zamontujemy zgodnie z przepisami budowlanymi oraz normami bezpieczeństwa.

Montaż schodów zajmuje zazwyczaj 1-2 dni i schody są gotowe do użytkowania.

Po odbiorze prac podpiszemy protokół i udzielimy gwarancji na konstrukcję oraz montaż.

Jeżeli dysponujesz odpowiednimi umiejętnościami lub sprawdzoną ekipą budowlaną możesz zamówić schody bez usługi montażu. W takim przypadku schody zostaną dostarczone pod wskazany adres.

Oferujemy kilka opcji dostawy, w tym dostawę przy pomocy firmy kurierskiej lub odbiór osobisty.

III. Jak długo trwa produkcja schodów

Czas produkcji naszych schodów stalowych na wymiar zależy od czynników, takich jak: rozmiar, styl, konfiguracja i rodzaj stali. Średnio produkcja schodów trwa od 2 do 4 tygodni, jednak w przypadku większych i bardziej skomplikowanych zamówień może to trwać nieco dłużej. W każdym przypadku po wysłaniu zamówienia nasz zespół będzie w stanie udzielić Ci dokładnej informacji na temat czasu produkcji dla Twojego projektu.

Zamów schody na wymiar!

Mamy nadzieję, że ten post pomógł Ci zrozumieć, jak zamówić schody stalowe na wymiar od naszej firmy. Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, nie wahaj się skontaktować z nami. Nasz zespół jest gotowy pomóc Ci w każdej sytuacji i zapewnić produkt spełniający Twoje oczekiwania.


Wszystkie posty z kategorii "Schody"

Zamów bezpłatną konsultację:

Aby wysłać wiadomość proszę zaznaczyć pole "Nie jestem robotem"

Administratorem Państwa danych osobowych ujawnionych w powyższym formularzu kontaktowym jest SK-Engineering Sławomir Kucharski z siedzibą przy al. Powstańców Wlkp 76B/4 70-110 Szczecin. Dane osobowe ujawnione w niniejszym formularzu będą przetwarzane w celu obsługi przesłanego zapytania na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora tj. art. 6 ust. 1 lit. f RODO*, polegającego na dbaniu o jakość swoich usług i komunikację. Przysługuje Państwu żądanie dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania. Ponadto przysługuje Państwu wniesienie sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych osobowych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego- Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych znaleźć możecie w zakładce dotyczącej RODO.


SKE Design
Autor
SKE Design

Projektujemy i wykonujemy ścianki metalowo-szklane, drzwi przesuwne, schody stalowe, zadaszenia, meble industrialne, ogrodzenia i balustrady. Indywidualny projekt i wysoka jakość!