artykuł
listopad 2, 2020

Naturalne materiały w aranżacji wnętrz

Zalety i zastosowanie materiałów naturalnych.

Naturalne materiały to zawsze dobry wybór. Są trwałe, przyjazne dla środowiska, poprawiają mikroklimat wnętrz i wyglądają stylowo niezależnie od wystroju wnętrza i zmieniających się stylów.

- Part of a 30 days streak of Unsplash uploads -
Wandering on the shore of the St Lawrence river when I stumbled upon a shipwreck. Among the last things that were remaining were this floor of wood. The texture, shapes, and lines appealed to me. There’s something beautiful in seeing this that once was a magnificent ship. Like a fossil, but of a human built device.
Photo by Jp Valery / Unsplash

Drewno

Bez wątpienia jest to najbardziej ceniony naturalny materiał stosowany w aranżacji wnętrz. Od lat cieszy się niesłabnącą popularnością, która wciąż rośnie.

Drewno jest uniwersalne, przytulne i łatwe w obróbce. Przy wszystkich jego zaletach, nic dziwnego, że drewno ma tak wielu fanów.

Jakie są główne zalety drewna?

Odpowiednio sezonowane i suszone, drewno jest praktycznie ponadczasowe i wieczne. Można je odnawiać i konserwować.

W zależności od rodzaju drewno może przybierać różne kolory i faktury - od jasnego drewna sosnowego, poprzez ciemniejszy dąb, aż po coraz bardziej popularne egzotyczne jak Merbau i wenge.

Drewno to dobry izolator termiczny i elektryczny o dużej wytrzymałości konstrukcyjnej.

Pięknie się starzeje i pasuje do każdego stylu, dając wnętrzom poczucie ciepła i przytulności.

Unser X ADJUSTABLE Tischgestell ist ein absoluter Hingucker und in Kombination mit der Tischplatte von @10Knoten wirklich empfehlenswert!
Photo by Natural Goods Berlin / Unsplash

Zatosowanie drewna w designie wnętrz.

Drewno dobrze sprawdza się jako naturalny materiał do wykonania podłogi. Odpowiednio przygotowane deski mogą być montowane bezpośrednio na systemach ogrzewania podłogowego powszechnie stosowanych w domach. Z kolei tradycyjny parkiet szlifowany będzie pięknym dodatkiem do starego eleganckiego mieszkania.

Drewno można wykorzystać na szafki kuchenne czy łazienkowe, a także na przestronne szafy.

Drewniane drzwi i ramy okienne również mają niezaprzeczalny urok.

Drewno pochodzące z recyklingu cieszy się dużą popularnością - deski ze starej szopy będą idealne na rustykalny blat, fronty szafek czy dekoracyjne boazerie ścienne.

Metal

Bez metalu ciężko sobie wyobrazić minimalistyczny styl przemysłowy. Umiejętnie połączony z innymi materiałami,  sprawdzi się w każdym wnętrzu - nawet tym bardziej tradycyjnym. Dodatkowo posiada szereg zalet, które czynią go pożądanym materiałem wykończeniowym.

Jakie są główne zalety metalu?

Jest to szczególnie trwały materiał, który może być stosowany zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz (na schody, poręcze, itp.). Metal może dobrze przenosić duże obciążenia, jednocześnie zachowując lekkość konstrukcji. Metal jest również odporny na uszkodzenia fizyczne oraz czynniki chemiczne i atmosferyczne.

Photo by Thom Milkovic / Unsplash

Gdzie może być stosowany?

Metal jest najczęściej stosowany we wspomnianych wcześniej wnętrzach w stylu przemysłowym. Regały na książki, stoły, krzesła, lampy to często spotykane elementy wyposażenia wnętrz wykonywane z tego naturalnego materiału.

Z metalu wykonuje się również schody i balustrady ażurowe.

Metal świetnie sprawdza się również jako materiał na drzwi przesuwne i ścianki działowe.

Miłośnicy ciepłych kolorów nie muszą ograniczać się do aluminium, niklu czy stali. Akcesoria wykonane z miedzi i mosiądzu mogą być równie eleganckie i jednocześnie dużo bardziej przytulne.


Wszystkie posty z kategorii "Meble"

Zamów bezpłatną konsultację:

Aby wysłać wiadomość proszę zaznaczyć pole "Nie jestem robotem"

Administratorem Państwa danych osobowych ujawnionych w powyższym formularzu kontaktowym jest SK-Engineering Sławomir Kucharski z siedzibą przy al. Powstańców Wlkp 76B/4 70-110 Szczecin. Dane osobowe ujawnione w niniejszym formularzu będą przetwarzane w celu obsługi przesłanego zapytania na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora tj. art. 6 ust. 1 lit. f RODO*, polegającego na dbaniu o jakość swoich usług i komunikację. Przysługuje Państwu żądanie dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania. Ponadto przysługuje Państwu wniesienie sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych osobowych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego- Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych znaleźć możecie w zakładce dotyczącej RODO.


SKE Design
Autor
SKE Design

Projektujemy i wykonujemy ścianki metalowo-szklane, drzwi przesuwne, schody stalowe, zadaszenia, meble industrialne, ogrodzenia i balustrady. Indywidualny projekt i wysoka jakość!