Styl miejski, industrialny i minimalistyczny.
Ścianki działowe ze szkła i metalu, schody stalowe oraz barierki z metalu wycinane laserowo doskonale komponują się nie tylko z wnętrzami w stylu skandynawskim. Metal i szkło to nieodłączne elementy stylu miejskiego, industrialnego i minimalistycznego.
Styl miejski
Wnętrza miejskie, czyli soft industrialne, są nieco podobne do domów typu loft z odrobiną rustykalnego stylu.
Odsłonięta cegła i kamień nadają ścianom charakteru, a industrialne oświetlenie wiszące wykonane ze stali, miedzi i kutego żelaza podkreśla detale w stylu vintage.
Podłogi, ściany i meble wykonane są zazwyczaj w ciemnych odcieniach. Okna od podłogi do sufitu, stosowane w celu pozyskania maksymalnej ilości światła naturalnego, są kolejną klasyczną cechą tego typowo miejskiego stylu.
Schody i barierki wykonane są zazwyczaj z metalu. Często można spotkać również loftowe ścianki działowe, które umożliwiają podział na strefy bez zamykania przestrzeni.
Meble wykonane są z metalu i drewna z recyklingu, aby stworzyć idealną równowagę między stylem starego świata a stylem industrialnym.
Styl industrialny
Wnętrza industrialne charakteryzują się chłodnym, nowoczesnym klimatem. Styl ten łączy przedmioty z odzysku z nowymi, tworząc unikalne połączenie nowoczesności i vintage.
Styl industrialny charakteryzuje się czystymi, otwartymi przestrzeniami - każdy pokój od kuchni po piwnicę ma wysokie sufity przypominające loft.
Palety kolorów są chłodne i stonowane - często można zobaczyć mieszankę szarości, czerni i bieli uzupełnioną błękitem lub zielenią.
Metal jest najczęściej stosowanym materiałem we wzornictwie przemysłowym. Surowy urok sprawia, że metal może być użyty we wszystkich elementach wnętrza, od opraw oświetleniowych i blatów po schody i industrialne ścianki działowe.
Industrialny wystrój stał się podstawowym stylem miejskich loftów, powstałych poprzez adaptację opuszczonych fabryk, magazynów i innych budynków przemysłowych.
Minimalizm
Wnętrza minimalistycznych domów są przede wszystkim funkcjonalne. We wnętrzach minimalistycznych wyeksponowane są jedynie przedmioty takie jak kanapy, stoły i oprawy oświetleniowe, które są niezbędne do funkcjonalnego życia.
Minimalistyczne wnętrza skupiają się na prostocie i niewymagającym wysiłku pięknie. Charakter wydobywa się nie poprzez detale, ale przez naturalne materiały i odpowiednio dobrane przedmioty.
Pomieszczenia są monochromatyczne, zazwyczaj w stonowanych odcieniach neutralnych. We wnętrzach minimalistycznych bardzo często można spotkać ścianki metalowo-szklane czy surowe stalowe schody z barierkami ze szkła i metalu.
Meble charakteryzują się czystymi liniami z bardzo małą ilością detali.
Architektoniczny minimalizm został ukształtowany pod wpływem japońskiej filozofii Zen i zasad estetycznych Ma i Wabi-sabi, które doceniają wartość pustej przestrzeni i braku ornamentów.